Priče o ostavljenoj, pronađenoj i usvojenoj deci uvek su teške i emotivne. Bilo da se radi o deci iz belog sveta, kao što je ova priča, ili o pričama iz naših krajeva i regiona, poput emotivne priče o Bosanki koja je odgajala napuštenu devojčicu, nijedna od njih ne ostavlja ravnodušnim.

Život Freddieja Figgersa služi kao dokaz da naše okolnosti ne diktiraju naš potencijal; umjesto toga, posjedujemo sposobnost oblikovanja vlastite budućnosti. Kad je imao samo devet godina, pokvareno računalo potaknulo je njegovu strast za tehnologijom, što ga je na kraju dovelo do izumitelja, uspješnog poduzetnika i milijunaša u telekomunikacijskoj industriji.

  • Samo dan nakon rođenja, majka ga je napustila pokraj kontejnera u ruralnoj Floridi. Nathan i Betty Mae Figgers otkrili su ga i usvojili. Tek kad je napunio osam godina počeo se raspitivati ​​o svom podrijetlu.Nathan je radio kao gradski čistač, ali je također skupljao vrijedne predmete ispred kanti, popravljao ih i pripremao za upotrebu.Tada mu Nathan, njegov otac, odgovori:

Freddie se prisjeća svog oca, koji je preminuo 2014., govoreći: “Slušaj, bit ću iskren s tobom, Frede. Tvoja biološka majka te je napustila, a Betty Mae i ja smo odlučili ne dati te u udomiteljsku obitelj, pa smo posvojili ti si moj sin!” Ovo ga je otkriće slomilo jer je kao dijete pronađen pokraj kontejnera za smeće. Kad je čuo te riječi, pomislio je u sebi: “U redu, ja sam smeće” i osjetio je da je neželjen. Međutim, otac ga je tada primio za ramena i uvjeravao ga: “Slušaj, nemoj dopustiti da to ikad utječe na tebe.

Nathan, njegov otac, radio je kao domar i majstor, dok su on i njegova supruga Betty May živjeli na farmi. Bili su dio Quincyja, malog ruralnog grada u sjevernoj Floridi s otprilike 8000 stanovnika. Kad su usvojili Freddieja, već su bili u pedesetima. Prije toga brinuli su se za mnoga siročad, no odlučili su posvojiti Freddieja kada je imao samo dva dana.

Freddie je rekao da je dobio svu ljubav koju je želio, ali se ipak suočavao s problemima s drugim liječnicima koji su mogli biti neljubazni. Fraze poput “Nitko te ne želi” i “Ti si prljav” bile su česte. Prisjeća se slučajeva kada bi izašao iz autobusa, a djeca bi mu se prišuljala iza leđa, bacila ga u kantu za smeće i smijala se. Freddie je također spomenuo da bi ga zbog tih iskustava njegov otac čekao na autobusnoj stanici kako bi osigurao da sigurno stigne kući. Nažalost, Nathan je također bio meta ismijavanja, a djeca su mu se rugala: “Ha ha, pogledaj starca s kantom.

  • Doista, Nathan i Betty Mae Freddieju su heroji i izvrsni uzori.Freddie se prisjeća: “Moj je otac uvijek pomagao drugima; zaustavljao bi se na ulici kako bi pomogao strancima i osigurao hranu za beskućnike. Bio je nevjerojatan čovjek, tip osobe kakav želim biti.” Kao dijete, Freddie je pratio oca na izletima po kontejnerima tražeći odbačene vrijedne predmete. U to vrijeme postalo je očito njegovo zanimanje za računala. “Postoji stara izreka: ‘Nekome je smeće drugome blago.’ Oduvijek su me intrigirala računala, ali tada si nismo mogli priuštiti jedno”, razmišlja Freddie.

Jednog dana, kad je imao devet godina, posjetili su trgovinu rabljenom robom i pronašli oštećeno računalo Mackintosh.Ostati odlučan donio je nagrade.”Kupili smo ga za 24 dolara i donijeli kući, ispunivši me neizmjernim uzbuđenjem. Po našem dolasku, odmah sam ga počeo rastavljati i otkrio polomljene komponente.

Naoružan pištoljem za lemljenje, zajedno s radijima i satovima, uklonio sam oštećene dijelove i zalemio ih na matičnu ploču”, prepričava Freddie razmišljajući o trenutku kada je nakon 50 pokušaja konačno uspio uključiti računalo. “To računalo izbrisalo je svu bol uzrokovanu maltretiranjem koje sam pretrpjela kao dijete. Kad god bih se suočila s poteškoćama u školi, uvjeravala bih samu sebe: ‘Samo idi kući i igraj se s mojim računalom'”, prisjeća se Freddie.

  • Kada je imao samo 12 godina, popravio je računalo u školskom laboratoriju, što je dovelo do toga da su ga angažirali da popravi nekoliko računala po cijeni od 12 dolara po satu. Za tu istu plaću izradio je i softverski program za nadzor tlaka gradskog plina, projekt vrijedan 600.000 dolara.

S 15 godina odlučio je napustiti školu i pokrenuti vlastiti posao, unatoč negodovanju roditelja. Pothvat je dobio zamah nakon što je saznao da Nathanov otac boluje od Alzheimerove bolesti. Uobičajeni simptom ove bolesti je lutanje, zbog čega pojedinci ne mogu pronaći put kući. U Nathanovoj kući često bi izlazio van, povremeno se ne bi obukao, ali je uvijek pazio da nosi cipele.

To je poslužilo kao motivacija za njegov početni izum koji mu je donio financijski uspjeh.Freddy objašnjava da je uzeo očeve cipele i opremio ih matičnom pločom, zvučnikom od 90 megaherca, mikrofonom i međugradskom karticom. Povezao je ovu postavku sa svojim laptopom. Na ovaj način, kad bi njegov tata odlutao, Freddy bi mogao pritisnuti tipku na računalu i pitati: “Hej tata, gdje si?”

Njegov bi otac čuo pitanje kroz zvučnike u svojim cipelama. Ako mu je tata odgovorio da ne zna gdje se nalazi, Freddy bi ga mogao pratiti pomoću GPS-a. Ovaj izum koristio je osam puta dok mu je otac bio živ.Kako se očevo zdravlje pogoršavalo, određeni rođaci predložili su da Nathana smjeste u ustanovu za njegu, no Freddie se nije složio s tim i odlučio ga je voditi sa sobom na radne sastanke.

  • Freddie, koja se brinula za Nathana sve do njegove smrti 2014., razmišlja: “Nije me ostavio, pa nikad nisam razmišljala o tome da ga ostavim.” Stvorio je izum inspiriran svojim ocem koji je generirao 2,2 milijuna dolara. Nažalost, sredstva nisu stigla na račun za vrijeme Nathanova života, ostavljajući Freddieja s dugotrajnim žaljenjem što nije mogao kupiti Ford pickup i ribarski čamac koje je Nathan oduvijek želio.

Freddie je također počeo razvijati izume poput pametnog glukometra, koji prenosi rezultate razine šećera u krvi pacijenata koji žive neovisno njihovim liječnicima ili rodbini. Osim toga, pokrenuo je projekt usmjeren na uspostavu mobilne mreže u ruralnim regijama, što ga je navelo da podnese svoju prvu prijavu za osnivanje telekomunikacijske tvrtke 2008.

Nakon 394 pokušaja i značajnih financijskih ulaganja, Freddie je postao najmlađitelekomunikacijski operater u SAD-u na 2011. godine s 21 godinom te je do danas ostao jedini crni vlasnik telekomunikacijske tvrtke. U početku je prvenstveno radio samostalno kako bi omogućio pristup mobilnoj mreži nedovoljno opskrbljenim područjima, no kako se tvrtka brzo širila, 2014. lansirala je pametni telefon koji prati brzinu kretanja i sprječava korisnike da šalju poruke tijekom vožnje, nakon čega je uslijedila verzija s bežičnim punjenjem (koja je trenutno nije odobren).

Freddiejeva majka, koja sada ima 83 godine i boluje od Alzheimera, kaže da je vrlo ponosna na postignuća svog sina.Godine 2015. oženio se Natalie, a zajedno imaju kćer. Uz svoje poslovne napore, vodi zakladu koja se fokusira na ulaganje u projekte vezane uz obrazovanje i zdravstvo, kao i pružanje podrške djeci i obiteljima pred izazovima. Što se tiče njegove biološke majke, izražava želju da je locira kako bi razumio način razmišljanja nekoga tko je u stanju ostaviti svoje dijete pokraj kontejnera.

Nakon što ju je pronašao, otkrio je da je narkomanka. Od tog susreta nije ju više tražio niti vidio, navodeći da više ne osjeća bol zbog njezine odluke da ga ostavi.To se ne može reći za majku koja je bacila svoje novorođenče u smeće, posebno nakon što je svjedočila kako dijete koje je napustila raste u uspješnu milijunašicu.

 

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNI PRIRUČNIK "Ljekovito bilje". Otkrijte jednostavne korake za korištenje prirodnih lijekova i unaprijedite svoje zdravlje na prirodan način! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!