Umjesto da odbacite svoje iznošeno donje rublje, razmislite o tome da ga izrežete na komade i istražite kreativne mogućnosti koje ono pruža! Pretvorite obične gaćice u lijep i elegantan komad donjeg rublja. Uz samo nekoliko jednostavnih vještina, to možete uspješno postići.
Razmislite o korištenju ovog jednostavnog vodiča. Pridržavajte se uputa koje možete pronaći na YouTube kanalu Sori Fashion izvršavajući navedene korake. Za početak pažljivo odrežite gaćice sa strane kako biste ih nježno skinuli. Zatim zarežite donji dio kako biste predmet podijelili na dva različita dijela. Upotrijebite metar kako biste dobili točnu duljinu od 16,51 cm. Zatim kredom nacrtajte crtu i izrežite ga u trokutasti oblik.
- Započnite rezanjem ostatka materijala na trake. Zatim uzmite bijelu tkaninu i izmjerite 18 inča njezine duljine prije nego što napravite rez. Nakon toga ćemo nastaviti s pričvršćivanjem čipke na gornji dio. Dok šivamo čipku, istovremeno ćemo pričvrstiti i naramenice. Dodatno, čipku ćemo pričvrstiti na donji dio košulje prošivanjem po cijelom rubu.
Također ćemo pričvrstiti čipku na mjestu gdje je gornji dio spojen s košuljom. Slično tome, završili smo posljednji dio drugog dijela hlača i sada možemo nastaviti sa spajanjem oba dijela. Da biste spojili dva dijela, spojite pogrešne strane i zašijte uz rub. Elegantna košulja sada je dovršena i spremna za nošenje. Detaljne upute možete pronaći u priloženom videu.
BONUS TEKST:
“Bogorodica posna slava – zastoj za svetinju. Stiglo je vrijeme slavlja, s jeseni su najslavniji srpski praznici: Mitrovdan, Aranđelovdan i Nikoljdan. Otac Predrag Popović napominje da jedna obitelj obilježava godišnjicu sv. U ovoj važnoj prigodi svi članovi obitelji sudjeluju u pripremi stola i prinošenju žrtava, ističe Popović, a ne kupovni kolač. ta se slavlja održavaju kod kuće umjesto u restoranu, a kolač se ne jede za vrijeme posta jer to smatra nepoštovanjem svog sveca.
Prema riječima o. Predraga Popovića, u srpskoj povijesti slave se vežu uz određene datume ili vremena kada je neka obitelj prihvatila kršćanstvo. On to razrađuje, navodeći: “Kad bi obitelj prihvatila kršćanstvo na važan dan, najstariji bi član prihvatio ime sveca nakon obraćenja. Obilježavanje Mihovila označava prigodu kada je ta obitelj upoznata s kršćanstvom. Zbog toga se upućuje kao krsnu slavu, jer su na ovaj datum kršteni članovi obitelji.
Otac Popović ističe da tradicija i vjerovanja vezana uz slavlje naglašavaju svečev položaj kao zaštitnika ukućana i zagovornika pravoslavnih kršćana u njihovim molitvama Bogu. “Crkveni rituali koje danas prepoznajemo potječu od beogradskog mitropolita Mihajla 1862. godine i uključuju elemente narodne tradicije”, pojašnjava. „Gospa korizmena slava – naklon svetici“. Uz to, o. Predrag Popović ističe važnost okupljanja s obitelji uz blagovanje tijekom slavlja, poštujući i sadašnjost i prošlost.
Popović navodi: “Ako liturgija simbolizira kraljevstvo nebesko i Isus Krist je među nama, onda slava djeluje kao prikaz liturgije.” Ističe da bi svećenici za vrijeme blagdana trebali tražiti oprost sa zajednicom. Prema Popoviću, “domaćin koji sa svećenikom lomi slavski kolač odražava obrede koji se obavljaju u crkvi”. To sugerira da služi kao vrsta liturgije, koja uključuje ponudu žita i vina, nakon čega slijedi obrok.
Ističe da je raspored stolova, bili oni posni ili bogati, određen vremenom svetkovine Bogojavljenja i upozorava da se u korizmi ne kombinira meso. Kao da je netko uvrijedio sveca. Kad župljani na Nikoljdan u božićnom postu služe prasetinu, naglašava pater Popović, uz tvrdnju da će gosti izbjegavati posnu trpezu, odgovor je jednostavan: tko neće na ribu, neka ne očekuje ni na ribu ni na slavu. . Najnovija ažuriranja uključuju svečanu tortu iz pekare i stol za blagovanje u restoranu.
Osvrćući se na pitanje kako odati počast postignućima u našem ubrzanom društvu, gdje se brojni pojedinci odlučuju za hranu za ponijeti, a ne za pečenje svečane torte i aranžiranje trpezarije, jerej Predrag Popović naglašava potrebu suzbijanja ovog trenda. “Ubrzo smo postali generacija – i domaćice i domaćini – koji su, čini se, izgubili smjer. Slavljenička torta sada se pravi u pekari.
Nadalje, u smjesu za slavski kolač treba staviti svetu vodu. Bez obzira na oblik, ovakva torta predstavlja našu žrtvu. “Sveta vodica se ne smije rasipati”, naglašava Popović. Govornik se također protivi ideji da se slava slavi u restoranima, tvrdeći da priznanje treba biti skromno i odvijati se u kućnom okruženju. “Istodobno, osoba koja želi slavu mora se suočiti s izazovima i žrtvovati se.
To uključuje domaćina, domaćicu i cijelu njihovu obitelj. Ipak, ako netko ne može osigurati mjesto za proslavu, ručak u restoranu postaje neophodan; u konačnici, način proslave ima veći značaj od samog mjesta održavanja. Bavljenje pušenjem, prepiranjem ili političkom debatom samo radi pozornosti odvlači stvarnu svrhu. “Bitan aspekt je okupljanje obitelji i širenje tog kruga”, napominje Popović. Što je s nasljeđem za muške potomke?
Otac Predrag Popović navodi da se nasljeđivanje obiteljske časti od strane muške djece temeljno temelji na dogovoru članova obitelji. “Tradicionalno je postojalo vjerovanje da muško potomstvo nosi ugled obitelji. To je slično prezimenima… Žena može ili zadržati svoje djevojačko prezime ili usvojiti ime nekog sveca. Na primjer, moja je žena odlučila poštivati Veliki petak “, rekao je otac Predrag Popović u intervjuu za RTS.