Mnoge porodilje imale su negativna iskustva tokom porođaja, dok postoje i one koje su ga prošle sa lakoćom. Među onima koje su doživele neprijatnosti tokom porođaja je i Beograđanka Kristina Petrović (29), koja je za Novu.rs podelila kroz šta je sve prošla.

Ova odluka dovela je do toga da je beba morala na reanimaciju, kako je za Nova.rs objasnila frustrirana majka. Napomenula je da je beba doživjela epileptični napadaj, da su uočene promjene u njenom mozgu, a otkriven je i šum na srcu. Pedijatri su je obavijestili da je potrebna daljnja njega za bebu. Kristina Petrović majka je četvero male djece, a najmlađe ima tek mjesec dana.

  • “Sve ostaje živo. Dok sam ja ozdravila, moja beba nije. Povremeno primijetim da se trza i zateknem se kako se noću budim da provjerim diše li još uvijek; strah je stalno prisutan. Umjesto da uživam u opuštenom Iskustvo s četvrtim djetetom, ponašam se kao da sam upravo prošla porod. Ova situacija proizlazi iz toga što je doktor odbio napraviti carski rez, tvrdeći da za to nema opravdanja, niti mu trideset sati trudova bile su moje suze i očajnički zahtjevi za porođaj na vrijeme. Mi kao žene ne zaslužujemo takav tretman,” dijeli s nama Kristina na početku našeg razgovora.

Izraz “slomljen.Sredinom septembra Kristina je primljena u GAK “Narodni front” nakon što je preskočila očekivani termin porođaja. Raspoređena je na odjel rizične trudnoće, gdje se osjećala sigurnom zbog potpunog povjerenja u svoju liječnicu koja joj je bila podrška tijekom cijele trudnoće.

  • “Trudnoća je bila sasvim normalna i sve je bilo mirno, ali trebala sam dobiti trudove, zbog čega mi je liječnik preporučio da dođem u kliniku. Prvih dana liječnički tim je odlučio pričekati da porod počne prirodnim putem. Međutim, zabrinjavajući nalaz ih je potaknuo da izazovu porod, naravno, počela sam paničariti što čekaju i zašto nisu nastavili s carskim rezom. “ ispričala je.

Kristinin suprug stalno je bio uz nju kao podrška. Ipak, kako ističe Kristina, on ne razumije što porođaj obično podrazumijeva. Ona je, pak, imala osjećaj da to možda neće zaključiti “najbolje”, pogotovo jer je već tri puta doživjela prirodni porod.

“Osjećala sam intenzivnu bol i iscrpljenost. Voditeljica odjela za visokorizične trudnoće predložila je da mi daju epiduralnu i vrate me u sobu. Možete li zamisliti? Srećom, moj liječnik je intervenirao, rekavši da moram roditi, i nastavio izbio mi je vodenjak. Nažalost, moj doktor je morao otići nedugo nakon što mu je završila smjena, ostavljajući me na brigu šefu”, objašnjava ona.

BONUS TEKST;

Piletina je meso koje potiče od domaćih pilića i jedno je od najpopularnijih izvora proteina u mnogim kuhinjama širom sveta. Zbog svoje svestranosti, lakoće pripreme i povoljnog cena, piletina je često osnovni sastojak u mnogim jelima.

Osnovne informacije o piletini:Vrste mesa:Meso piletine može se podeliti na belo meso (dojke) i crveno meso (butine i krila). Belo meso je bogato proteinima i siromašno mastima, dok crveno meso sadrži nešto više masti, ali i više željeza.Nutritivne vrednosti:

Piletina je odličan izvor visokokvalitetnih proteina koji su bitni za izgradnju mišića i oporavak organizma.Takođe je bogata vitaminima i mineralima, kao što su niacin (vitamin B3), vitamin B6, fosfor, selen i cink.Meso piletine je relativno niskokalorično, pogotovo kada se konzumira bez kože, što ga čini idealnim za osobe koje žele da održe zdravu telesnu težinu.

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNI PRIRUČNIK "Ljekovito bilje". Otkrijte jednostavne korake za korištenje prirodnih lijekova i unaprijedite svoje zdravlje na prirodan način! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!