Mnogi ljudi veruju da se čovek rađa sa svojom karmom koja ga prati kroz ceo život, od prvog do poslednjeg dana. Karma se može posmatrati kao neka sila koja nikada ne spava i koja vas stalno prati. Ona ne pamti samo vaša dela, već i vaše emocije.

  • Karma je svjesna vaših osjećaja zavisti prema drugima, vaših želja za njihovom nesrećom i vaše mržnje prema njihovoj radosti. Ove emocije nose određenu frekvenciju koju karma može identificirati. Dok se neki karmički dugovi mogu podmiriti brzo, drugima može trebati više vremena da se manifestiraju.Oni predstavljaju neke od najskupljih karmičkih dugova koji su trenutno u optjecaju i približava im se datum dospijeća.

1. Nepoštivanje roditelja.Brojni tekstovi o vjeri i psihologiji ističu koliko je važno biti dobro dijete prema roditeljima i nužnost iskazivanja poštovanja prema njima. Iako je istina da su neki roditelji prilično siromašni i da ne zaslužuju naše poštovanje, jednako je točno da postoje nezahvalna djeca koja ne cijene i ne poštuju svoje roditelje. Takvu dinamiku karma osuđuje. Nepoštivanje dobrog roditelja stvara karmički dug koji se mora otplatiti u budućnosti.

  • 2. Izdaja i vrijeđanje nekoga tko te iskreno voli. Svatko tko se pretvara da gaji istinsku ljubav prema drugom podložan je posljedicama karmičkih zakona. Duboko je ponižavajući čin izdati nekoga tko brine za vas i želi samo vašu dobrobit, a karma će neizbježno uzeti danak.

3. Nepravedna optužba.Karma ne odobrava negativne tračeve i ne voli kada su pojedinci zavedeni ili se prema njima nepravedno postupa. Iako neki to mogu doživjeti kao bezbrižan pothvat ili oblik “izrugivanja”, karma takve postupke gleda s ozbiljnije perspektive.U tren oka mogli biste se naći pred lažnim optužbama i klevetama.

BONUS TEKST:

Mušmula je plod izuzetno zanimljivog voća koje pripada porodici rosaceae (ružičaste) i poznata je po svom osvežavajućem ukusu i zdravim svojstvima. Naučno ime mušmule je Mespilus germanica, iako postoje i vrste koje potiču iz drugih delova sveta. Plod mušmule je smeđe do crvenkasto-smeđe boje, okruglog ili jajastog oblika, sličan divljoj krušci, ali je znatno manji i čvršći, dok zrelost donosi specifičnu mekoću.

Izgled i svojstva mušmula:
Plod mušmule je obično 3 do 5 cm dug, sa grubom kožom i velikim semenom u unutrašnjosti. Kada je zrela, meso mušmule je sočno i slatko, s blagim kiselkastim ukusom. Ovo voće je u početku veoma tvrdo i kiselo, ali sazrevanjem postaje mekano i bogato aromama, nalik na mešavinu jabuka, krušaka i šljiva.

Upotreba mušmule:
Mušmule se najčešće konzumiraju u svežem stanju, ali mogu se koristiti i u pripremi različitih jela i pića. Zbog svoje prirodne kiselosti, mogu se koristiti u pripremi džemova, marmelada, sokova, sirupa i čak rakija. U nekim kulturama, mušmula se koristi i u medicinske svrhe, kao prirodni lek za poboljšanje varenja ili kao sredstvo za smanjenje telesne temperature.

Gajenje mušmule:
Mušmula je otporna biljka koja raste u umjerenim klimama. Može se gajiti u vrtovima, posebno u područjima sa blagom zimom. Drveće mušmule obično cveta u proleće, a plodovi sazrevaju u jesen. Iako ne zahteva previše pažnje, uspeva na sunčanim mestima sa dobrim dreniranim zemljištem.

Zaključak:
Mušmula je voće koje, iako možda nije toliko popularno kao neka druga voća, nosi sa sobom bogatstvo nutritivnih vrednosti i koristi za zdravlje. Njena slatko-kiselkasta aroma, zajedno sa brojnim zdravstvenim prednostima, čini je odličnim izborom za svakodnevnu ishranu.

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNI PRIRUČNIK "Ljekovito bilje". Otkrijte jednostavne korake za korištenje prirodnih lijekova i unaprijedite svoje zdravlje na prirodan način! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!