Svjež i čist miris je nešto što svatko želi za svoj dom. Ipak, jednostavno čišćenje kuće možda neće biti dovoljno. Dok mnogi kupovni osvježivači zraka sadrže štetne kemikalije, stvaranje vlastitog osvježivača zraka kod kuće je održiva opcija. Koristeći neke jednostavne i isplative tehnike sa sastojcima koje vjerojatno imate pri ruci, možete održavati ugodnu aromu u svom domu bez oslanjanja na skupe osvježivače zraka.

  • Započnite stvaranjem domaćeg osvježivača zraka s klinčićima. Pomiješajte grubu sol s omekšivačem, zatim dodajte alkohol poput votke i završite dodavanjem klinčića ili zvjezdastog anisa. Ova će mješavina širiti ugodan miris po cijelom domu, omogućujući vam da ga raspršite u bilo kojem prostoru. Izrada vlastitog spreja jednostavan je način da osigurate osvježavajući ambijent u svom životnom okruženju.

Da biste stvorili svoje rješenje za čišćenje, prikupite željeni omekšivač, alkohol i sredstvo za čišćenje ili deterdžent za namještaj. Započnite kombiniranjem alkohola za trljanje s omekšivačem, zatim dodajte malu količinu sredstva za čišćenje, dobro miješajući dok otopina ne bude spremna za upotrebu.

  • Ova je mješavina prikladna za brisanje prašine, ali budite oprezni i izbjegavajte je nanositi na elektroničke uređaje kako biste spriječili potencijalnu štetu. Kako biste stvorili divan i postojan miris, Monika preporučuje recept koji miješa eterično ulje s uljem za bebe. Pomiješajte 10 kapi odabranog mirisa sa 100-150 ml baby ulja, a zatim smjesu prebacite u staklenu posudu u koju ćete staviti ražnjiće.

Ovaj osvježivač zraka pružit će blagu, ugodnu aromu po vašoj želji dulje vrijeme. Ako volite koristiti osvježivače zraka u spreju, vrlo je jednostavno napraviti varijantu s mirisom limuna. Sve što je potrebno je pola litre vode, žličica sode bikarbone i žlica soka od limuna.

  • Pomiješajte sastojke i ulijte smjesu u bocu s raspršivačem. Ovaj osvježivač zraka ne samo da će revitalizirati vaš dom ugodnim mirisom, već će djelovati i kao prirodna zaštita od muha i komaraca. Slijedite ove jednostavne savjete kako biste uživali u osvježavajućoj atmosferi i ugodnom mirisu u svom domu!

DODATNI SADRŽAJ

U intervjuu za In Depth s Grahamom Bensingerom prije nekoliko godina, Novak je rekao: “Svoj dan započinjem ispijanjem tople vode s limunom kako bih pomogao svom tijelu u detoksikaciji. Nakon toga pijem sok od celera na prazan želudac. Tijekom jutra satima, uživam u raznovrsnom voću i konzumiram dosta salata. Odabirem uglavnom biljnu hranu i klonim se brze hrane jer zahtijeva previše energije za probavu krumpir, kvinoja, proso i divlja riža.

  • U raznim intervjuima, poznata teniska zvijezda Novak Đoković često govori o svojim karakterističnim prehrambenim navikama, počevši svako jutro s toplom vodom natopljenom limunom, a zatim sokom od celera. Njegov prehrambeni režim ističe značajan unos voća, salata i namirnica biljnog podrijetla. Naglašava lako probavljive namirnice poput krumpira, slatkog krumpira, kvinoje i divlje riže.

Neki nutricionisti preporučuju početak dana toplom vodom i limunom, navodeći potencijalne zdravstvene prednosti. Limun, bogat vitaminom C, kada se pomiješa s toplom vodom, pomaže hidrataciji i probavi. Ipak, malo je dokaza koji podupiru ideju da ova metoda istinski “detoksificira” tijelo. Ovdje se “detoksikacija” obično odnosi na prirodne funkcije tijela koje obavljaju jetra i bubrezi.

  • Preporuka za konzumaciju toplih napitaka vjerojatno se više fokusira na udobnost i hidrataciju nego na stvarnu detoksikaciju (izvor: Harvard Health Publishing). Sok od celera: Rastuća popularnost soka od celera može se pripisati njegovim mogućim zdravstvenim prednostima, uključujući poboljšanu hidrataciju i bogatstvo vitamina i minerala. Istraživanja pokazuju da može podržati probavu i smanjiti upalu; usprkos tome, tvrdnje o njegovim detoksikacijskim učincima tek trebaju biti potkrijepljene (izvor: Mayo Clinic).

Dovoljan unos voća: Voće je bogato vlaknima, vitaminima i mineralima. Savjetuje se konzumiranje voća ujutro kako bi se održala razina energije i povećala nutritivna potrošnja. Nutricionisti često preporučuju uključivanje raznovrsnog voća u prehranu za optimalno zdravlje; usprkos tome, specifična praksa doručka samo voća nije nužno bolja od drugih prehrambenih izbora (izvor: American Heart Association).

  • Prehrana koja se temelji na biljkama – koja uključuje voće, povrće, cjelovite žitarice i mahunarke – često pokazuje povezanost sa smanjenim rizikom od kroničnih bolesti poput kardiovaskularnih bolesti, dijabetesa tipa 2 i raka. Iako usvajanje ovog stila prehrane može poboljšati cjelokupno zdravlje i vitalnost, bitno je osigurati da su svi prehrambeni zahtjevi ispunjeni kroz raznolik izbor namirnica (izvor: Academy of Nutrition and Dietetics).

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNI PRIRUČNIK "Ljekovito bilje". Otkrijte jednostavne korake za korištenje prirodnih lijekova i unaprijedite svoje zdravlje na prirodan način! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!