Slično kao u Srbiji, poznato je da i u Italiji mladi, ali i oni nešto stariji, dugo ostaju da žive sa svojim roditeljima.
Maria (75) iz Pavije donijela je odluku prekinuti situaciju tako što je svoje odrasle sinove sudskim putem istjerala iz svog doma. Lokalni mediji navode da njezini sinovi imaju 40 i 42 godine.Kako navodi “Najžena”, žena je pokušala nagovoriti svoje sinove, koji su i sami zaposleni i sposobni za uzdržavanje, da se isele, no oni su to odbili.
- Naime, pružala im je potporu tijekom nezaposlenosti te je predviđala da će se iseliti kada se zaposle. Međutim, to se nije dogodilo. Prema izvješćima talijanskih novina, dva brata nisu sudjelovala u kućnim troškovima, nisu plaćali nikakve račune i nisu joj pomagali u kućnim poslovima.
Nakon što njezine žalbe nisu imale uspjeha, majka se odlučila na oštru akciju i zatražila iseljenje sa suda. Sutkinja Simona Caterbi odobrila je njezin zahtjev. Prvobitno je sud utvrdio da dok su braća bez posla “roditelj ih je bio dužan uzdržavati”. No, nakon što su počeli ostvarivati prihode, to im se “više nije činilo opravdanim”, pogotovo ako se uzme u obzir da su “dvojica optuženih starija od 40 godina”, stoji u presudi. Sinovi su dužni napustiti prostore do 18. prosinca.
- Presuda sutkinje ukazuje na to da zakon punoljetnom djetetu ne daje apsolutno pravo na ostanak u domu koji je isključivo u vlasništvu roditelja, pogotovo ako roditelji ne žele da ono ostane, bez obzira na obiteljske veze.Taj je postupak vjerojatno zakomplicirao odnos između majke i njezinih sinova.
BONUS TEKST:
Jastog (Homarus) je morski rak koji je poznat po svom karakterističnom izgledu i cenjen je kao delikates u mnogim kuhinjama širom sveta. Jastog je cenjen zbog svog sočnog i ukusnog mesa, a često se koristi u luksuznim jelima.Stanište:Jastogi žive na morskom dnu, uglavnom u hladnim vodama severnog Atlantika, ali se mogu naći i u drugim hladnim morima. Mogu se skloniti u šupljine stena, podmorske jame ili druge zaklonjene oblasti, gde provode većinu svog života.
Ishrana:Jastogi su svejedi, što znači da jedu širok spektar hrane. Njihova ishrana se sastoji od riba, rakova, mekušaca, ali i bilja i raznih ostataka koji se nalaze na morskom dnuReprodukcija:Jastogi se razmnožavaju tako što ženka polaže jaja, koja nosi na stomaku dok se ne izlepe. Nakon što se jaja izlepe, mladi jastogi rastu kroz nekoliko faza razvoja pre nego što postanu odrasli i dostignu veličinu koja im omogućava da se nastane u dubljim vodama.
Kulinarska upotreba:Jastog je vrlo cenjen zbog svog mesa, koje je čisto, nežno i sočno. Meso se nalazi uglavnom u telu i u repu, ali i u nogama. Najpopularniji načini pripreme jastoga uključuju:
Kuvanje: Jastog se obično kuva u slanoj vodi dok ne postane crven.
Grilovanje: Takođe se može pripremiti na roštilju, često uz puter i začine.
Jastog u sosu: U mnogim jelima se koristi u pripremi sosa, poput jastogove kreme ili jastogovih jela u kombinaciji sa testeninama.
Zdravstvene koristi:Meso jastoga je bogato proteinima, vitaminima i minerali, a sadrži vrlo malo masti. Takođe je dobar izvor vitamina B12, cinka, gvožđa i magnezijuma, koji su važni za zdravlje srca, nervnog sistema i imunitet.Jastog je luksuzna namirnica koja se često povezuje sa posebnim prilikama i večerama, a njegova priprema i konzumacija smatraju se pravim delikatesom.