Svatko nosi donje rublje namijenjeno različitim namjenama, no naše navike koliko ga često mijenjamo razlikuju se, pokazuju istraživanja. U nadolazećem članku otkrijte preporučenu učestalost mijenjanja. Često mijenjanje donjeg rublja ključno je za održavanje naše higijene i zdravlja, s nekoliko važnih čimbenika koji utječu na to koliko često bismo to trebali činiti, posebice količina fizičke aktivnosti kojom se bavimo svakodnevno.
- Dr. Anju Methil, dermatologinja u ClinicSpots u Indiji, spomenula je: “U situacijama kada su nam dnevne aktivnosti ograničene i nismo se znojili, prihvatljivo je mijenjati donje rublje svaki drugi dan.” Dodatno, istaknula je da muškarci mogu nositi određene stilove, poput širokih bokserica, malo duže.
Istraživanje Newsweeka u lipnju, koje je obuhvatilo 1500 odraslih osoba, pokazalo je da 47% ispitanih ne nosi donje rublje dulje od jednog dana. Konkretno, sudionici Generacije Z pokazali su najveću učestalost ovakvog ponašanja, s 37% njih koji su priznali da povremeno nose isti par donjeg rublja dulje od 24 sata. Sarah Roberts, stručnjakinja za njegu kože i osnivačica A Beauty Edita, upozorava Daily Mail da dugotrajno korištenje nečistog donjeg rublja može rezultirati iritacijama kože, osipima, gljivičnim infekcijama ili pogoršati postojeća stanja poput psorijaze ili ekcema.
- Nasuprot tome, žene koje imaju jake menstruacije i značajan vaginalni iscjedak možda će morati promijeniti donje rublje nekoliko puta dnevno kako bi smanjile rizik od infekcije. Klima u kojoj se boravi može utjecati na to koliko često treba mijenjati donje rublje. U vrućim i vlažnim uvjetima preporuča se mijenjati donje rublje više puta tijekom dana, dok u hladnijim klimatskim uvjetima to uglavnom nije potrebno.
Čini se da ste unijeli izraz “Dodatni tekst” bez ikakvog dodatnog konteksta ili sadržaja. Podijelite rečenicu ili tekst da ga ponovno stvorim i rado ću vam pomoći! Povijesni dokazi iz drevnog Egipta nude vrijedne perspektive o njegovim stanovnicima, budući da reljefi, izrezbarene slike i razni artefakti otkrivaju da su Egipćani prepoznali značaj skromnosti i ponašali se u skladu s njom.
- Dok proučavate udžbenik povijesti ili provodite neovisno online istraživanje o drevnim Egipćanima, primijetit ćete da su pojedinci oba spola nosili trokutastu tkaninu omotanu oko bedara, slično tradicionalnom donjem rublju koje koristimo danas. Žene su ukrašavale područje prsa delikatnim povezom izrađenim od sličnog materijala. Iako ne možemo jamčiti da je tkanina usklađena s mekom teksturom poput pamuka tipičnom za gaćice Extreme Intimo, čini se da je ova vrsta donjeg rublja bila i praktična i prilično udobna.
Nasuprot tome, stare Grkinje usvojile su specifičnu “modu” noseći ono što se danas može prepoznati kao sportski grudnjak. Ova odjeća je u oštroj suprotnosti s modom donjeg rublja srednjeg vijeka, koja je uglavnom sadržavala tunike i podsuknje. Ovo razdoblje nije bilo posebno poznato po ženskom donjem rublju. Dok su muškarci kao donje rublje birali duže hlače, ženama se svaka vrsta hlača smatrala neprikladnom.
- U srednjem vijeku žene su obično nosile tunike – košulje koje su činile sloj između njihove kože i gornje odjeće, prvenstveno pokrivajući gornji dio tijela i djelomično se protežući do donjeg dijela tijela. Tek u kasnom srednjem vijeku počele su se pojavljivati osnovne podsuknje, koje su, iako još uvijek nedostatne, nudile neku razinu donjeg rublja. 16. stoljeće nagovijestilo je početak “ere” korzeta.
Tijekom tog razdoblja, korzeti su se pojavili kao temeljna komponenta dnevne odjeće; međutim, tek u 20. stoljeću, posebice u 21., moda je počela usklađivati ljepotu s udobnošću – osobine koje sigurno nisu bile u steznicima. Malo je odjevnih predmeta prošlo tako burnu povijest kao korzet. Od prvog pogleda i svakim dodatnim pogledom, korzet je udahnuo osjećaj ženstvenosti, elegancije i stila.
- Svaka prva uporaba, kao i svaka sljedeća, izazivala je nelagodu kod žena koje su cijenile dobro izraženo poprsje i vrlo tanak struk. Figura pješčanog sata smatrala se jedinim prihvatljivim oblikom, osobito u aristokratskim krugovima i na kraljevskim dvorovima, što je rezultiralo osjećajem nelagode koji su korzeti maskirali dok su oblikovali ženski oblik kako bi se prilagodio “idealnim” mjerama.