Pevač Marko Bulat bio je poznat kao kralj splavova, jer je svoju karijeru započeo na čuvenim beogradskim splavovima, koji su tada predstavljali srce i dušu noćnog života prestonice.

  • No, često je imao priliku govoriti pred “teškim ljudima”. Jednom prilikom je spomenuo performans u kojem su sudjelovali članovi “zemunskog klana”.

Zanimljiva situacija dogodila se kada je Zemunski klan bio ispred mene. Svi su bili prisutni osim možda Dušana Spasojevića. Što se događalo… prvi put im je falio stol ispred mene, a bili su daleko od trećeg, četvrtog stola na pozornici. Svi tada dođu za moj stol, ali jedan se smjesti za šalter”, rekao je Marko i objasnio da se sjeća koliko je novca dobio za napojnicu.

  • “Međutim, dok sam pjevao, oni su me pozdravili, a onda su, pošto nije bilo dovoljno pozdrava, svi skinuli svoje zarobljenike i stavili ih na mene. Imao sam ih 10. Nakon toga su mi postavili videofone, a zatim Njih trojica su imali vatreno oružje, bio sam okićen kao božićna jelka, rekao je Bulat u emisiji “Goli život”, nakon čega je objasnio je li nekada bio u Šilerovoj.

“Nikada nisam bio u Schillerovoj jer za to nije bilo potrebe. Što će mi se tamo dogoditi”, odgovorio je pjevač. Droga je bila smještena u baru na plaži.

BONUS TEKST:

Kupus je povrće koje pripada porodici krstašica (Brassicaceae) i jedno je od najstarijih i najraširenijih povrća na svetu. Potiče iz Evrope i Azije, a danas se uzgaja u gotovo svim delovima sveta. Postoji nekoliko vrsta kupusa, među kojima su najpoznatiji beli, crveni, kineski i savojski kupus.

Kupus je izuzetno hranljiv i bogat vlaknima, vitaminima (posebno vitaminom C i K) i mineralima poput kalijuma, kalcijuma i magnezijuma. Takođe sadrži brojne antioksidanse, koji pomažu u zaštiti organizma od slobodnih radikala i smanjenju upalnih procesa. Zbog svog nutritivnog sastava, kupus je koristan za zdravlje srca, probavu i imunološki sistem.

Kupus je niskokaloričan, što ga čini idealnim za osobe koje žele da smanje telesnu težinu, a njegova vlakna pomažu u održavanju zdrave probave. Kupus se može koristiti u raznim jelima, bilo da je svež (u salatama), kuvani, pečeni, ili čak kiseli (kiseljenje kupusa je popularno u mnogim zemljama, a kiseli kupus se koristi u pripremi supe i variva).

Za uzgoj kupusa potrebno je hladnije i vlažnije vreme, a biljke se sade na dobro dreniranim zemljištima bogatim hranljivim materijama. Kupus je osetljiv na štetočine i bolesti, pa zahteva odgovarajuću negu i zaštitu tokom rasta. Jedna od najvažnijih karakteristika kupusa je njegova otpornost na niske temperature, zbog čega se često sadi i u proleće i jesen.

Kupus je vrlo svestran i izuzetno korisno povrće koje se koristi u mnogim kuhinjama sveta. Pored toga što je zdrav, on je i izuzetno jeftin, što ga čini dostupnim za širok krug potrošača. Mnogi ga koriste u pripremi tradicionalnih jela, kao što su kupus čorba, sarme, variva, kao i u salatama. Kiseljenje kupusa je, međutim, jedna od najpoznatijih metoda očuvanja, jer kiseli kupus postaje delikates koji se koristi u zimskim mesecima i ima brojne zdravstvene prednosti.

 

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNI PRIRUČNIK "Ljekovito bilje". Otkrijte jednostavne korake za korištenje prirodnih lijekova i unaprijedite svoje zdravlje na prirodan način! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!