Glumca Vladimira Petrovića publika pamti po ulozi Bobe Pavlovića u seriji “Žikina Dinastija”, u kojoj je stekao veliku popularnost. Iako je tokom tih godina uživao veliku ljubav publike i primao brojne pozive da se više posveti glumi, Petrović je odlučio da odustane od scene i posveti se marketingu.
- Imam reklamnu agenciju i tim poslom se bavim godinama. Radili smo razne reklame – otkrio je svojedobno, a činjenica je da ga mnogi danas ne bi prepoznali na ulici jer se jako promijenio.
- Bivši glumac posvetio se obitelji, a prije svega supruzi Jasminki, spisateljici uspješnica za djecu i mlade, s kojom je dobio dvoje djece, Igora i Anu, a ne tako davno postao je i djed.
U emisiji je rekao nešto poput ‘TV lica kao sav normalan svijet’, budući da su i supruga i on iz obitelji s rastavljenim roditeljima, učinili su sve da im se to ne dogodi. Previše su radili na svojoj vezi i kažu da zato imaju inteligentnu djecu koja bi im u kriznim trenucima znala dati do znanja da moraju biti zajedno.
BONUS TEKST:
Kajsije su voće koje pripada porodici Rosaceae i poznate su po svom slatkom ukusu, sočnom mesu i specifičnoj narandžasto-žutoj boji. Naučni naziv kajsije je Prunus armeniaca, iako potiče iz Kine, gde je poznata već više od 4.000 godina. S vremenom su se kajsije proširile na sve kontinente, posebno u mediteranskoj regiji, ali i na Balkanu, gde se često uzgajaju. Kajsije su omiljene zbog svog osvežavajućeg ukusa i hranljivih vrednosti, a plodovi ove biljke se koriste u raznim vrstama jela, desertima i napicima.
Karakteristike i vrste kajsija
Plod kajsije je obično okrugao, sa glatkom kožom koja je prekrivena tankim dlačicama, dok unutrašnjost ima svetlo narandžasto meso. U sredini se nalazi tvrda košpica koja nije jestiva. Boja kajsija može da varira od svetlo žute do duboko narandžaste, a ponekad i crvene, zavisno od sorte. Kajsije se dele na vrste sa mekanim ili čvrstim mesom, a postoje i one koje imaju veću količinu koštice, dok druge sadrže manje i lako se ljušte.
Najpoznatije sorte kajsija uključuju “Tilki”, “Kecskemet”, “Blenheim” i “Moorpark”. Svaka od ovih sorti ima specifične karakteristike, bilo da se radi o ukusu, boji, veličini ploda ili pogodnosti za skladištenje i transport. Kajsije se obično beru u leto, kada su potpuno zrele, a najčešće se koriste sveže, mada se često i suše, što im daje specifičan, intenzivniji ukus.
Nutritivne vrednosti i zdravstvene koristi
Kajsije su veoma hranljive i bogate vitaminima i mineralima. Sadrže visok nivo vitamina A, koji je ključan za zdravlje očiju, kože i imunitet. Osim toga, kajsije su bogate vitaminom C, koji pomaže u borbi protiv infekcija, održava zdravlje kože i doprinosi jačanju imuniteta. Takođe, sadrže vitamine B grupe, poput vitamina B1, B2 i B6, koji su važni za normalno funkcionisanje nervnog sistema.
Minerali u kajsijama, poput kalijuma, magnezijuma i gvožđa, podržavaju zdravlje srca, poboljšavaju varenje i smanjuju rizik od anemije. Kajsije su također dobar izvor vlakana, koja poboljšavaju rad probavnog sistema i pomažu u održavanju zdrave telesne težine. Takođe sadrže antioksidante, koji pomažu u zaštiti organizma od slobodnih radikala, usporavaju starenje i smanjuju rizik od hroničnih bolesti poput srčanih oboljenja i raka.