Kako postupiti kada tašta bez upozorenja ulazi u spavaću sobu mladog para? Ovo delikatno pitanje izazvalo je oštru raspravu na platformi “Kvora”, nakon što ga je pokrenuo jedan Britanac. Brojne priče otkrile su ne samo neprijatne situacije, već i kreativne načine na koje je ovaj problem uspešno rešen.
Neki su pojedinci predložili iskreni razgovor sa svekrvom, dok su drugi smatrali da bi bilo bolje izbjegavati određene teme zbog kojih bi se ona mogla osjećati previše neugodno i potaknuti je na distanciranje.
- Njegovo iskustvo prenosimo s vama u cijelosti:”Preselio sam se živjeti sa suprugom, a njezina majka, moja svekrva, često je ulazila u našu sobu. Ne samo da je pretraživala naše stvari, već je ulazila i dok smo bili prisutni. Izražavajući svoju razdraženost bukom, tvrdila je poželjeti mir i tišinu, ako bi naši razgovori postali preglasni ili bismo pustili glazbu, naglo bi ušla u sobu bez kucanja i držala nas predavanja o tome da je to njezina kuća,” ilustrira ona. svekrvino ponašanje.
“Jednom prilikom je neobjašnjivo pretraživala naše ladice i otkrila ‘igračku’ koju je, vjerojatno u čistoj nevjerici, bacila natrag u pogrešnu ladicu. Tako smo saznali da je to učinila. Drugi put je upala jer bili smo previše bučni i našli smo se u prilično kompromitirajućem položaju. Ni moja žena ni ja nismo znali kako odgovoriti, zbog čega se činilo kao cijela vječnost Stajala je, i sujetno i prestravljeno, promatrajući nas, na kraju je shvatila da njena kći više nije dijete, okrenula se i više nije ušla”, ispričao je ovaj zet.
- „Mogu ti dati igračku na posudbu.Odgovori nisu bili u prilog ovom zetu: “Poštujete li tuđe domove? Kada (i ako) imate svoj, to isto i očekujte. Je li previše tražiti snižavanje buka?” Javlja se drugi sudionik: “Jednom sam imao djevojku i stvarali smo buku u njezinoj sobi u domu njezinih roditelja. Kad smo izašli, njezin je otac spomenuo da mu buka ne smeta, ali da mu smeta tišina.” Treća osoba se pokušala šaliti, rekavši: “Pitao bih je je li nešto ostavila i želi li to još posuditi.
Iznenadili su i baku.Jedna žena ispričala je svoje iskustvo po tom pitanju: “I ja sam to doživjela. U prvim danima mog braka stanovali smo kod njegove bake. Vrata nisu bila zaključana, a samo jednom je otvorila bez kucanja. da bi shvatila kakva je to bila pogreška, nakon toga više nikada nije ušla, a da nije pokucala”, rekla je.
“Želim da se naša situacija popravi. Osim toga, moram napomenuti da sam živjela sa svojim drugim mužem dok na kraju nismo kupili stan. Dok je njegova pokojna majka bila podnošljiva, njegov pokojni očuh je bio užasan! Nije imao nikakvog poštovanja prema privatnosti, često ostavljajući vrata kupaonice, uključujući i vrata WC-a, širom otvorena, naše kćeri su bile dovoljno stare da ne svjedoče ovome; imale su 4 i 9 godina kada smo pobjegle u naš stan prepričava šogorica.
BONUS TEKST:
Kokos je plod palme kokosovke (Cocos nucifera) koja raste u tropskim regionima sveta. Ovaj plod je poznat po svojoj tvrdnoj spoljašnjoj ljusci, a unutrašnjost sadrži bele mesnate vlakna (poznate kao kokosovo meso) i tečnost, koja je kokosova voda. Kokos se koristi na mnogo različitih načina, kako u ishrani, tako i u industriji.
Sastav kokosa:Kokosovo meso je bogato vlaknima, zdravim mastima (posebno laurinskom kiselinom), vitaminima (kao što su vitamini E i B) i mineralima poput gvožđa, kalcijuma i magnezijuma.Kokosova voda je niskokalorična i bogata elektrolitima poput kalijuma, što je čini popularnim napitkom za hidrataciju.Upotreba kokosa:
Kulinarska upotreba: Kokosovo meso se koristi sveže ili sušeno, a često se koristi za pripremu raznih jela, slatkiša, kokosa u prahu i čak kokosovog mleka, koje se pravi od rendanog mesa i vode. Kokosovo mleko je često korišćeno u kuhinjama jugoistočne Azije, Kariba i Latinske Amerike.