Balerina Jana Nenadović, ćerka glumca Nenada Nenadovića, već duže vreme je u srećnoj i skladnoj vezi sa popularnim mladim glumcem Ljubomirom Bulajićem, kolegom njenog oca.

  • Jana Nenadović je balerina koja živi u Münchenu u Njemačkoj, gdje trenutno gradi uspješnu karijeru.S glumcem Ljubomirom Bulajićem već duže vrijeme održava skladnu vezu, uspješno se noseći s izazovima veze na daljinu, jer on svoju karijeru nastavlja u Beogradu, a ona u Münchenu.

Glumca Ljubomira Bulajića imali smo privilegiju gledati u renomiranim filmovima i televizijskim serijama, među kojima su „Gorki plodovi“, „Sinđelići“, „Jedne ljetne noći“, „Šešir profesora Koste Vujića“, „Crveni mjesec“, „Aleksandar od Jugoslavije“. ”, među ostalim.

  • Međutim, njegova izvedba u filmu “Golden Boy” izbacila ga je u središte pozornosti, nakon čega je izazvala povećano zanimanje javnosti ne samo za njegova profesionalna nastojanja već i za njegov privatni život.Prije početka pandemije koronavirusa njih su dvoje često dijelili fotografije na društvenim mrežama na kojima su prikazivali svoja putovanja raznim svjetskim odredištima.

Podsjetimo, Nenad Nenadović podlegao je teškom virusu u 57. godini života. Njegova borba u bolnici bila je produžena, a smrt mu se približila u ranoj fazi. Glumački put započeo je još kao dječak, dobivši ulogu Mojca u seriji “Povratak nenapisanog” s 13 godina. Nadalje, bio je voditelj brojnih dječjih programa, uključujući “Zooteka , “Pet-show” i “Fazoni i fore.

BONUS TEKST:

Glina je prirodni materijal koji se koristi u mnogim industrijama i za različite svrhe, od građevinske industrije do umetnosti. To je vrsta zemlje koja se sastoji od sitnih čestica minerala, uglavnom silikata, kao što su kaolin, montmorilonit, illit i drugi. Glina je plastična kada je vlažna, što znači da je lako oblikovati, ali postaje čvrsta kada se osuši ili peče na visokim temperaturama.

Jedna od najpoznatijih primena gline je u proizvodnji keramike, kao što su posuđe, pločice i skulpture. Glina se koristi i u građevinskoj industriji za proizvodnju opeke, čamaca, maltera i drugih građevinskih materijala. U prošlosti, glina se koristila za izgradnju kuća i drugih objekata, a u mnogim delovima sveta, gline se i danas koriste za gradnju tradicionalnih kuća.

U umetnosti, glina je omiljeni materijal za skulpture i modele, jer je lako oblikovati i omogućava stvaranje detaljnih radova. Glina se takođe koristi u različitim terapijama, jer se veruje da ima lekovita svojstva, posebno u obliku gline za kožu, koja pomaže u čišćenju i poboljšanju stanja kože.

Glina se nalazi u prirodi u velikim količinama, a njene različite vrste i kvalitet zavise od tipa minerala koji se nalaze u njoj. Njena boja može varirati od bele, crvene, smeđe do sive, a svaka vrsta gline ima specifične karakteristike koje određuju njenu primenu.

Glina je vrlo važan materijal u mnogim industrijskim, umetničkim i poljoprivrednim sektorima. Pored već pomenutih primena u građevinskoj industriji, keramici i umetnosti, glina se koristi i u poljoprivredi. Zbog svoje sposobnosti da zadrži vlagu, glina se koristi za poboljšanje kvaliteta tla, posebno u sušnim područjima, jer pomaže u zadržavanju vode i hranljivih materija koje su potrebne biljkama.

U industriji, glina se koristi u proizvodnji gline za pločice, fasadne materijale, pa čak i u proizvodnji papira i tekstila. Poznata je i kao ključni materijal u proizvodnji briketa i čelika, gde služi kao aditiv u procesu livenja.

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNI PRIRUČNIK "Ljekovito bilje". Otkrijte jednostavne korake za korištenje prirodnih lijekova i unaprijedite svoje zdravlje na prirodan način! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!