Guminga Martens, sa samo tri godine, doživeo je traumatično iskustvo. Dečak se izgubio na železničkoj stanici, a njegovi roditelji su bili uvereni da ga nikada neće pronaći.
Nestao je 1994. godine, dok je putovao od rezidencije svojih roditelja u provinciji Jiangsu, Kina, do rodnog grada svoje majke u provinciji Sichuan. Dječaka su kasnije otkrili mještani koji su ga doveli u obližnje sirotište.
- Jedno je vrijeme boravio u sirotištu prije nego što mu je obitelj s drugog kraja zemaljske kugle pružila dom. Obitelj koja ga je posvojila u Nizozemskoj otvoreno je govorila o njegovom podrijetlu i poticala ga da potraži svoju biološku obitelj. Tri desetljeća kasnije postigao je svoj cilj. Uz nepokolebljivu podršku svoje obitelji, krenuo je u potragu za lociranjem svojih bioloških roditelja, a kako bi povećali njihove šanse za uspjeh, zajedno su se 2007. godine preselili u Kinu u potrazi za bilo kakvim tragovima.
Guming je trebao ponovno naučiti kineski nakon što ga je zaboravio tijekom godina, te je uzeo honorarni posao kako bi financirao svoja putovanja u Kinu.Godine 2012. upisao se u Udrugu volontera Baby Huijia u gradu Tonghua, organizaciju posvećenu ponovnom spajanju razdvojenih obitelji.
U tom je razdoblju završio školovanje na Sveučilištu u Leidenu u Nizozemskoj. Gouming se potom preselio u Kanadu, gdje je stekao diplomu iz lingvistike na Sveučilištu McGill. Sada je zaposlen kao stručnjak za AI prepoznavanje govora u Kanadi.
- Nesretne okolnosti koje okružuju priču.Kako se situacija počela odvijati, postalo je jasno da obitelj traži nestalog sina, a ne da ga je namjerno ostavila, što je bila prevladavajuća pretpostavka. Nažalost, Goumingov otac je umro 2009. Do ove informacije je došlo nakon DNK testiranja. Godine 2017. njegov brat Gao Xianjun zatražio je da njihova majka preda svoj DNK policiji.
Nakon potvrde podudarnosti DNK, Gouming je vraćen zajedno sa svojom majkom u veljači ove godine. Posjetio je očev grob u Jiangsuu i upoznao njegovu polubraću i sestre, kao i tetke i stričeve.
Stric mu je dao novac koji je njegov otac prije mnogo godina dobio za rušenje kuće i držao ga više od deset godina. Nakon što je pokrenuo uspješnu karijeru u Kanadi, Gumming je tada obavijestio medije da namjerava svake godine posjećivati Kinu kako bi se ponovno zbližio sa svojom rodbinom s kojom sada ima pozitivan odnos.
BONUS TEKST:
Mandarine su mali, sočni plodovi agruma koji pripadaju porodici rutovki (Rutaceae). Poznate su po svom slatkom ukusu, lakoći ljuštenja i odvojenosti na segmenta, što ih čini praktičnim za konzumaciju. Mandarine su popularne tokom zimskih meseci i često se povezuju sa prazničnim vremenom, ali se gaje u mnogim delovima sveta.
Nutritivne vrednosti: Mandarine su bogate vitaminom C, koji je ključan za jačanje imuniteta, zdravlje kože i zaštitu od infekcija. Pored vitamina C, mandarine sadrže i vitamine A, B1, B2, B3 i B6, koji su važni za zdravlje vida, energiju, kao i za zdravlje nervnog sistema. Takođe, mandarine su izvor minerala poput kalijuma, koji je bitan za zdravlje srca i krvnih sudova.
Mandarine su niskokalorične (oko 40-50 kalorija po plodu), što ih čini odličnim izborom za užinu ili kao sastavni deo dijete. Sadrže i vlakna, koja pomažu u varenju i održavanju zdrave probave.
Zdravstvene prednosti: Mandarine imaju brojne koristi za zdravlje. Zbog visokog sadržaja vitamina C, pomažu u jačanju imunološkog sistema, smanjuju rizik od prehlada i drugih bolesti. Takođe, vitamin C deluje kao snažan antioksidans, koji pomaže u smanjenju oksidativnog stresa u organizmu i štiti ćelije od oštećenja.
Mandarine sadrže i flavonoide, koji imaju protivupalna svojstva i mogu doprineti zdravlju srca i krvnih sudova, poboljšavajući cirkulaciju i smanjujući rizik od srčanih bolesti. Zbog visokog sadržaja kalijuma, mandarine pomažu u održavanju normalnog krvnog pritiska i zdravlju srca.