Miliću Vukašinoviću nedavno je zbog zdravstvenih problema amputirana desna noga. Otkako je otpušten iz bolnice, podatke o svom zdravstvenom stanju dijeli na društvenim mrežama.

Prije nego što je donesena konačna odluka da amputiram svoju desnu nogu iznad koljena, a sve zato što je pušenje nepopravljivo oštetilo krvne žile, s tugom sam razmišljao o svemu što sam radio sa svojim voljenima u životnim bubnjevima, počeo sam svirati bubnjeve dvanaest godina, a zvali su me “čudo od bubnja” kad sam svirao prvi put bubnjevi na prvoj Guitar Gali u Sarajevu.

  • Tijekom solo “Vidim te u bubnjevime”, kada je publika zagrljaja napuštala dvoranu Druge gimnazije, novine su napravile čudo kada su se pojavile u glazbenom dijelu, a onda probile u “Odlazak u Skandriju Doma omladine” Svjetski rekord za vrijeme sviranja, nakon dvadeset pet sati sviranja, odsvirao sam dvadesetominutni bubnjarski solo koji se i danas svira sjetiti se

Spomenuo bih i indeks “Bacila je sve niz rijeku” i još 3-4 pjesme snimljene u studiju, a potom i legendarnu “Eto baš hoću” koju je Dugmet snimio u Londonu, na poziv najboljeg londonskog studija. be Njihov MILić je napisao: “Studijskom bubnjaru, to je najveći kompliment koji bubnjar može dobiti, a ta famozna noga je mrtva i otkrila muke s kojima se suočavao nakon povratka kući iz bolnice.”

  • “Sada znaš što slomljena noga može učiniti i zagorčati život.” Operacija amputacije noge prošla je glatko, bez ikakvih bolova jer sam dobila najbolju anesteziju i analgetski serum i ostala sam u bolnici nakon operacije.« raju, ali kada su me zamolili da ostavim te rajske serume , počeo je horor po kućama. Vratio se fantom slomljene noge, ali ne dolje, nego u glavi, sa svim mogućim bolovima koji su ga pratili.

Počela je emitirati koliko je mogla. Nitko mi to nije rekao u glavama običnih emitera neće biti lijeka za dati jer će samo pijanci liječiti ono što im je samo u glavi i onda im neće dati lijekove za ovisnost. Za koji dan idem u Ludo, tamošnji institut za izradu ortopedskih pomagala koja će, uz malo sreće, trajati tri mjeseca. “, zaključio je.

BONUS TEKST:

Maline su voće koje ne samo da imaju izvanredno ukusan ukus, već su i vrlo zdrave. Ovdje je nekoliko zanimljivosti o malinama koje biste mogli pronaći interesantnim:Bogate su vitaminima i antioksidansima: Maline su izuzetno bogate vitaminom C, koji pomaže u jačanju imuniteta i poboljšanju zdravlja kože. Takođe, sadrže antocijanine, koji su snažni antioksidansi koji pomažu u zaštiti ćelija od oksidativnog stresa.

Niskokalorične, ali bogate vlaknima: Maline su izuzetno niskokalorične (oko 50 kalorija na 100 grama), a bogate su vlaknima, što pomaže u održavanju zdravog probavnog sistema i dugotrajnom osećaju sitosti.Potencijal za prevenciju bolesti: Zbog visokog sadržaja vitamina i minerala, maline mogu igrati važnu ulogu u prevenciji raznih bolesti, uključujući srčane bolesti, dijabetes i određene vrste raka.

Sadrže prirodne šećere: Iako su maline slatke, one sadrže prirodne šećere, poput fruktoze, koji ne izazivaju nagle skokove u nivou šećera u krvi, što ih čini pogodnim voćem za osobe sa dijabetesom.Maline u kuhinji: Osim što se mogu jesti sveže, maline su čest sastojak u džemovima,sokovima, kolačima, i raznim slasticama. Takođe se često koriste u pripremi smoothieja i voćnih salata.

Vrste malina: Postoji mnogo različitih vrsta malina, uključujući crvene, crne, žute i ljubičaste. Svaka od ovih vrsta ima svoj specifičan ukus i teksturu, a sve su vrlo hranljive.Porijeklo malina: Iako su maline rasprostranjene širom sveta, smatra se da potiču iz Evrope i Azije, a danas se gaje u mnogim delovima sveta, uključujući Severnu Ameriku, Južnu Ameriku, pa i Australiju.

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNI PRIRUČNIK "Ljekovito bilje". Otkrijte jednostavne korake za korištenje prirodnih lijekova i unaprijedite svoje zdravlje na prirodan način! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!