Scenarista Žarko Jokanović, blizak prijatelj Mire Banjac i česti suradnik glumice koja je glumila u njegovoj seriji “Igra sudbine”, oglasio se jučer povodom tmurnog događaja.Preminuo je Brana Jovanović, sin moje drage prijateljice Mire Banjac. Bio je izuzetna osoba kojoj je posvetila cijeli život. Često mi je izražavala zabrinutost govoreći: “Šta će moj Brana kad umrem?”
Jokanović je to podijelio na Instagramu i dodao: “Savjetovao sam je da mora nastaviti živjeti zbog njega… Danas se našla bez svrhe u životu. Oduzeta mi je najveća ljubav i radost. Za mog voljenog Mircea nije bilo ni jednog izraza sućuti, niti jedne riječi utjehe. Ipak, jedno ostaje neosporno: u njoj ste prepoznali najbolju majku koja postoji. vezu koja će trajati zauvijek“, rekao je scenarist.
- Mira Banjac, cijenjena glumica u 95. godini života iskreno je izrazila duboku tugu zbog izostanka unučadi u svom životu. Unatoč tome što je uživala u izuzetno uspješnoj i ispunjenoj karijeri koja se proteže sve do 1959. godine, prepoznaje jednu značajnu manu u svom postojanju.
Glumica, koja je karijeru započela prije više od šezdeset godina, izrazila je tugu što nije imala priliku postati baka. Unatoč činjenici da njena majka Olja, koja joj je bila značajna podrška i inspiracija, nije svjedočila glumačkom usponu svoje kćeri, Mira Banjac je uspješno ostvarila zapaženu karijeru. Godine 1951., godinu dana nakon mature, Mira Banjac dočekala je sina Branislava Jovanovića.
- Nažalost, njezina zajednica s ocem njezina sina nije potrajala. Glumica je brak s Andrejom Jovanovićem okarakterizirala kao romantičnu priču koja je brzo izgubila na privlačnosti; iako su oboje očekivali sretnu vezu, na kraju su se odlučili razvesti. Ovo razdvajanje dogodilo se kada je njezin sin Bran imao pet godina i pokazalo se da za njega nije bilo traumatično.
Mira Banjac je napomenula da je odlučila da se ne udaje i da joj je sin Bran i dalje najveća ljubav. Kad je došao razvod, Branagh je bio premlad da bi trebao novog oca, a kako je sazrijevao, shvatio je da mu ne treba.Glumica je priznala da joj je žao što nije imala priliku imati unuke, rekavši da bi sve svoje profesionalne uspjehe rado mijenjala za priliku da ima samo jedno dijete.
“Bio bih spreman žrtvovati cijelu svoju karijeru kako bi me moja majka blagoslovila unucima.”Iako je njezina profesionalna karijera pokazivala osjećaj ravnoteže, bilo je jasno da je odsutnost unuka za nju gorući problem, što je otvoreno izrazila nekoliko godina ranije, kako prenosi “Hello.
BONUS TEKST:
Poreklo: Paprika potiče iz Srednje i Južne Amerike. Domovina čili paprika (ljutih paprika) je Meksiko, dok su slatke paprike kultivisane širom američkog kontinenta pre nego što su postale uobičajene u Evropi i Aziji.
Različite vrste: Postoji mnogo vrsta paprika – od slatkih, koje se često koriste u salatama i kuvarstvu, do ljutih paprika koje daju intenzivan ukus jelima. Paprike se klasifikuju u nekoliko kategorija, kao što su slatke paprike (npr. crvene, žute, zelene) i ljute vrste (npr. jalapeño, habanero, chili).
Boje paprika: Paprike mogu biti u različitim bojama – zelene, crvene, žute, narandžaste, pa čak i ljubičaste. Zelene paprike su nezrele i obično postaju crvene, žute ili narandžaste kako sazrevaju. Različite boje mogu imati različite nutritivne vrednosti, a crvene paprike obično sadrže više vitamina C od zelenih.
Zdravstvene prednosti: Paprike su bogate vitaminom C, što ih čini izuzetno korisnim za imunitet. Takođe su dobar izvor vitamina A (beta-karotena), vitamina B6, vlakana i antioksidanata. Konzumiranje paprika pomaže u smanjenju rizika od različitih bolesti, uključujući srčane bolesti, kao i u jačanju kože i vida.
Ljutost paprike: Ljutina paprike potiče od supstance zvane kapsaicin, koja je najprisutnija u semenkama i unutrašnjim delovima paprike. Ljutost se meri pomoću Skoville skale, koja procenjuje količinu kapsaicina u paprici. Na primer, jalapeño paprika ima oko 3.000-8.000 Skoville jedinica, dok habanero može doseći i 100.000-350.000 Skoville jedinica.
Paprika i kultura: U mnogim kulturama, paprika je ključna sastavnica u kuhinji. U Meksiku i Indiji, ljute paprike su osnovni sastojak u mnogim jelima, dok u mediteranskim i balkanskim zemljama slatke paprike dominiraju u pripremi salata, paprikaša i ajvara.
Paprike u prahu: Mlevene paprike, poput paprike u prahu i čili praha, često se koriste kao začini u mnogim jelima. Dimljena paprika (pimenton) iz Španije, koja se koristi u mnogim jelima, daje poseban ukus dimljenja i bogatstvo.