Pjevačica Indira Radić je iz sela Dragalovci, koje se nalazi u blizini Doboja u Bosni.Mediji su opširno pratili njezin život, dok je njezina glazba odjekivala u klubovima; međutim, prave borbe s kojima se pop pjevačica suočavala ranih 1990-ih ostaju uglavnom nepoznate. Ni sada se previše ne govori o tome da je Indira sina Severina rodila s 25 godina, a identitet njegova oca dosljedno je prešućivala.
Početkom 1990-ih preselila se iz Bosne u Srbiju zajedno sa svojim tek rođenim djetetom, mužem i majkom, u nastojanju da izbjegne sve veće sukobe u tim krajevima. No, kada je Severin napunio četiri godine, njegov otac je bez Indirinog znanja donio odluku da ga vrati u Bosnu. Time je jednostrano raskinuo vezu između majke i sina, a Severina je tek nakon sudskog procesa vraćena Indiri. Severina je 2014. godine uplovila u brak, a pjevačica je danas baka dvoje unučadi.
- Unatoč tome što je bila istaknuta figura 2000-ih, zahtijevala više cijene ulaznica za svojenastupe i uživala u njezinim hitovima kod publike i danas, glazbena zvijezda nije se javno pojavljivala dulje vrijeme. Ona je ranije pred kamerama Kurir televizije objavila da je donijela iznenađujuću odluku da prekine nastupe u novogodišnjoj noći. Ono što mnogima ostaje nepoznanica jest da Indira nije samo pjevačica; ona je također školovana medicinska sestra koja je radila u svom području.
“Prvenstveno zbog majčinog negodovanja prema mojim težnjama da se bavim pjevanjem, odlučila sam upisati medicinsku školu, a izazov mi je predstavljala i udaljenost. Najbliža glazbena škola bila je u Banjoj Luci, blizu šezdesetak kilometara. Nasuprot tome, Doboj, koji je znatno bliži, nudio je samo medicinsku školu, stoga sam se odlučio da svakodnevno putujem kući na spavanje. prepričala je Indira za Kurir.
- “Čuvam uspomene na vrijeme rada u bolnici u Hrvatskoj. Kolege su me jako cijenili zbog moje ažurnosti. Glazba nikad nije bila zanemarena; često sam pjevao i pacijentima i suradnicima. Do danas sam održao kontakt s njih nekoliko”, istaknula je tom prilikom.
BONUS TEKST:
Gušterice su fascinantna grupa gmizavaca iz reda ljuskaša (Lacertilia). Evo nekoliko zanimljivosti o njima1. Raznovrsnost i rasprostranjenostNa svetu postoji više od 6.000 vrsta gušterica, koje se mogu naći na svim kontinentima osim Antarktika.
Žive u različitim staništima, od pustinja i šuma do urbanih područja.
2. Regeneracija repaMnoge gušterice imaju sposobnost da odbace svoj rep kada ih predator napadne, što im pomaže da pobegnu. Ovaj proces se zove autotomija. Rep kasnije može da izraste ponovo, ali obično nije potpuno isti kao original.
3. Kamuflaža i prilagođavanjeNeke vrste, poput kameleona, poznate su po sposobnosti da menjaju boju kože kako bi se prilagodile okolini ili izrazile emocije.
Ostale vrste koriste obrasce boja kako bi se stopile sa okolinom i sakrile od predatora.
4. Različiti načini kretanjaVećina gušterica se kreće pomoću svojih nogu, ali neke, poput staklenih gušterica (koje podsećaju na zmije), nemaju noge.Neke vrste, poput basiliska, mogu trčati po vodi, zbog čega su dobile nadimak “Isusov gušter”.
Gušterice su uglavnom insektivorne, hraneći se insektima i drugim malim beskičmenjacima, ali veće vrste mogu jesti i biljke, manje životinje ili čak ptice.
Komodski varan, najveća vrsta guštera, poznat je po svojoj sposobnosti da lovi plen znatno veći od sebe.